Haber

Öğrenciler katlı otopark projesini inceledi

ANTALYA (İGFA) – Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İnşaat Grubu liderliğinde Mimarlık ve İnşaat Fakültesi’nde öğrenim gören 45 öğrenci, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ev sahipliğinde Akdeniz Üniversitesi Katlı Otopark Projesi’nde teknik inceleme yaptı . Teknik geziye katılan heyete genç Antalya Gönüllüleri eşlik etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yatırım Daire Başkanlığı’nda görevli Denetim Mühendisi Uygur Sani, MAKÜ’deki öğrencilere proje hakkında bilgi verdi. Projenin son betonarme imalatının yapıldığını belirten Sani, 1797 araç kapasiteli otopark alanının aynı zamanda afet acil toplanma alanı olacağını, ihtiyaç halinde çatı katının sahra hastanesi olarak da hizmet verebileceğini söyledi.

Burdur MAKÜ Yapı Grubu Başkan Yardımcısı Elif Buse Kekeçoğlu, teknik geziye katılan tüm arkadaşları adına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Üniversitede aldıkları teorik eğitimin yanında bu üslup çalışmalarının da son derece değerli olduğuna değinen Kekeçoğlu, “Şeflerimizden, mühendis ve mimarlarımızdan bilgi almak ve onların deneyimlerini bize aktarmaları çok önemli. Bilgili mühendis ve mimarların ışığında ilerlemek en sevdiğimiz şeylerden biri. Okul hayatında elde edemediğimiz tecrübeleri burada yaşamak çok güzeldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu