Teknoloji

Türkiye’de Satışa Sunulacak Tesla Modelleri ve Fiyatları Belli Oldu

Tesla Türkiye operasyonu için hazırlıklar bir süredir devam ediyor. Son olarak şarj istasyonlarını kuran firmanın yeni iş ilanları da yayınlandı. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa çıkması beklenen Tesla Türkiye, ilk iki modeli ve fiyatlarını da beraberinde getirecek.

Elon Musk tarafından kurulan Tesla’nın Türkiye macerası nihayet başlıyor.

Tesla Motors Sales and Services Limited için hazırlıklar uzun süredir devam ediyor. Kemal Geçer başkanlığındaki şirket, önümüzdeki yılın ilk aylarında satışa başlayacak.

Tesla Türkiye’nin Model Y ve Model 3 araçlarla pazara girmesi bekleniyor.

Ekonomim’de yer alan habere göre Tesla’nın 2023 yılının ilk çeyreğinde resmi olarak satışa çıkacağı ve Model 3 ve Model Y araçlarını getireceği belirtildi. Tesla Türkiye’nin de lansmandan sonra dünya çapında olduğu gibi bu araçları sadece internet üzerinden yapacağı da bildirildi. Bu bilginin kaynağı, şirketin Türkiye’de Model 3, Model Y ve Model S araçlarının ruhsatlarının olmasıdır.

Peki Tesla, Türkiye’de Model 3 ve Model Y için hangi fiyatları benimseyecek?

Tesla Türkiye’nin satışa çıkaracağı araçlar için Avrupa üzerinden yapılan fiyat hesaplamaları, miktarın biraz yüksek olacağını ortaya koyuyor. Henüz net bir fiyat belirlenmemiş olsa da araçların başlangıç ​​fiyatının 2 milyon TL olması bekleniyor.

Tesla Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu