Teknoloji

Sid Meier’s Civilization serisi yeni bir oyunla geri dönüyor

Sid Meier’in Uygarlığı Seri, 90’ların başındaki ilk çıkışından bu yana altı ana oyuna ve çok sayıda yan ürüne ev sahipliği yaptı. Ve şimdi geliştirici Firaxis Games, bir sonraki Civilization oyununun geliştirilmekte olduğunun müjdesini verdi. Bu büyük olasılıkla yedinci ana oyun olacak.

Twitter’daki duyuruya bir fragman veya oyun adı bile eşlik etmiyor. Bu nedenle oyunun resmi olarak ne zaman tanıtılacağı kesin değil. Şimdilik yalnızca Civilization VI tasarımcısı Ed Plajı Biz biliyoruz ki . yeni projeye kreatif yönetici olarak katılacak.

Firaxis’te değişim zamanı

Aynı zamanda Firaxis’in içinde de bazı önemli değişiklikler oluyor. Stüdyo Başkanı steve martinve XCOM oyun direktörü Jake Süleyman ‘ stüdyodan ayrılacağı doğrulandı. Martin, 32 oyun lansmanından fazla 27 yıldır Firaxis ile birlikte. Yerine Heather Hazen giriyor. Hazen, 2020’den beri Firaxis’te Operasyon Müdürüdür ve daha önce Epic Games (Fortnite) ve PopCap’te (Plants vs. Zombies ve Bejeweled) görev yapmıştır.

Jake Solomon, 23 yıllık görev süresinin ardından Firaxis’ten ayrıldı. XCOM ve War of the Chosen projelerinin ardından en son oyunu, yayıncı Take-Two’nun satış hedeflerini kaçırmış gibi görünen taktiksel bir oyun olan Marvel’s Midnight Suns idi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu