Haber

Osmaniye’de benzine yapılan zam vatandaşlar isyan etti

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde vatandaşlar dün gece benzin fiyatlarına yapılan 1 lira 48 kuruşluk artışa tepki gösterdi. Benzin almak için benzin istasyonuna gelen Enver Eker, “Artık bu fiyat artışlarından dolayı hüsrana uğradık, perişan olduk. Her gün artıyor, her gün artıyor. Bugün benzindeydi, geçen hafta motorindeydi. Şimdi de benzindeydi.” Devletin buna bir çözüm bulması gerekiyor. Biz yeterince yorulduk. Tarlaları süremiyoruz, araçlarımızı alamıyoruz.” “Binemeyiz” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde akaryakıt fiyatlarına yapılan 1 lira 48 kuruşluk artışa vatandaşlar tepki gösterdi.

“ARTIK ARACA BİNEMİYORUZ”

Enver Eker, “Artık bu zamlardan kırgınız, perişan durumdayız. Her gün zamlar, her gün zamlar. Bugün benzine oldu, geçen hafta motorine oldu. Artık hükümetin buna bir çözüm bulması gerekiyor. Yeterince yorulduk, tarlaları sürülemiyoruz, araçlarımızı kullanamıyoruz, mazot ve benzine para ödeyemiyoruz.” “Zamanı geldiğinde artış ülkedeki her şeyi etkiliyor. Ulaşımdan iğne ipliğe kadar vatandaşımızın cebindeki her şeyi etkiliyor. Perişan durumdayız” dedi.

Bir başka vatandaş ise, “Ne diyeyim, ortamı görüyorsunuz, hep bu ortamda sıkışıp kaldık. Her gün zamlardan, her gün zamlardan bıktık. Artık arabaya binmek mümkün değil. Her şey pahalı hale geldi,” dedi. Biz yorulduk, Allah yardımcımız olsun, yapacak başka bir şey yok.” “dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu