Haber

İstifası konuşulan Özgür Özel Anadolu dizisine gelecek

CHP’nin kongre takvimi hızla ilerlerken kulislerde istifaya hazırlandığı söylenen CHP Küme Lideri Özgür Özel’in Anadolu’daki parti teşkilatı ile görüşmeye gelmeyi planladığı belirtildi. Kulislerde Özel’in Anadolu tipine Manisa’dan başlayacağı konuşuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun hedefini “İBB seçimleri” olarak belirlemesinin ardından “10-15 gün içinde İBB Başkanlığı adaylığını açıklayacağı” ileri sürüldü. Bu bağlamda, fark yaratanların “İmamoğlu’nun desteğiyle kurultayda Grup Başkanı Özgür Özel’i aday gösterecekleri” iddia edildi. Bu tezler gündemde kalırken, Özel’in “bu ay içinde grup başkanlığı görevinden istifa edeceği” iddia edildi.

Cumhuriyet’in haberine göre Özel’in istifasının ardından kongre faaliyetleri kapsamında Anadolu tipine geçerek parti teşkilatıyla öne çıkmayı planladığı öğrenildi. Kulislerde Özel’in Anadolu çeşidini Manisa’dan seçim bölgesine getireceği konuşuluyor.

Öte yandan Özel ve fark yaratanların bu planla “2028 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İmamoğlu’nu ‘CHP’nin cumhurbaşkanı adayı’ olarak göstermeyi” hedeflediği iddia edildi.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu