Haber

Yılın ilk tanıtım ve geliştirme kurulu toplantısı Çanakkale’de yapıldı

Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası arenada daha aktif tanıtımının sağlanması, güçlendirilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürlüğü ile Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı bünyesinde kurulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu” tanıtım ve yürütülen faaliyetlerin uyumlaştırılması için devam eden bağlantı süreçleri. ilk toplantı yapıldı.

Başkanlığını Vali İlhami Aktaş, Bozcaada Kaymakamı Muhammet Mustafa Kara, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Celil Sezgin başkanlığında bir otelde düzenlenen toplantıya Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Abdullah Güç. , Turizm İşletmeciliği ve Kalkınma Ajansı Destinasyon Müdürü Mehmet Aydın Demir, turizm sektörü temsilcileri ve il tanıtım ve geliştirme kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Çanakkale’nin turizm potansiyelini artırmak ve sürdürülebilir bir iş birliği modeli geliştirmek amacıyla düzenlenen toplantıda, 2022 yılında Çanakkale’de ve il dışında gerçekleştirilen festival ve etkinliklerin sonuçları, yapılacak festival ve etkinliklerin planlanması için yapılan çalışmalar aktarıldı. 2023 yılında Çanakkale ve il dışında, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Vali İlhami Aktaş, kentin kültürel mirasının, tarihi değerlerinin ve doğal güzelliklerinin ulusal ve uluslararası arenada tanıtılmasına katkı sağlayan İl Tanıtma ve Geliştirme Kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantı, katılımcıların görüş alışverişinde bulunmasının ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu