Yaşam

Şarkıcı Alişan, hayatını kaybettiği Burhan Çaçan ile fotoğrafını paylaştı: Yıl 1989, 13 yaşındayım

Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çacan Ölüm haberi sanat dünyasını şok etti. Geçirdiği kalp krizi sonucu 62 yaşında hayatını kaybeden Burhan Çaçan için ünlü isimler taziye mesajları yayınladı.

“DÜNYA BENİM OLDUM”

Şarkıcı Alişan, Instagram hesabından Burhan Çaçan ile olan anısını paylaştı. Çaçan’la 13 yaşındayken çektirdiği fotoğrafı paylaşan Alişan, “Yıl 1989. 13 yaşındayım… Burhan Çaçan, kasetini dinlediğim, her şarkısını ezberlediğim iki ustadan biri… Çakıl Gazinosu’nda bir sahne ve ailem beni oraya götüreceklerini söyleyince heyecandan günlerce uyuyamadım…Burhan Çaçan’ı canlı izleyecektim, onunla sohbet edecektim ve herhalde… hatta sesimi dinle… Tanıdıklarımız aracılığıyla kulise gidip fotoğraf çektirdim, dünyalar benimdi… Hatta dev orkestrasıyla 100 bin kişinin önünde bir Gülhane konserinde onun için şarkı söyledim. ve TRT canlı yayınladı…

“SİZİ TÜRK’ÜNÜZLE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yıllar yıllar sonra onu televizyon programımda ağırladım ve bu fotoğrafı ona göstermekten bir kez daha gurur duydum. Örnek aldığım sanatçıyı ağırlamaktan gurur duydum… Haberi duyunca çok üzüldüm… Çok iyi bir insandı ve gerçekten gelmiş geçmiş en iyi seslerden biriydi. .. Öncelikle ailesine sonra da sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

elbeyli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu