Yaşam

Lise Medeniyet Akademisi Gençleri Aileleriyle Sinemada Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Liseli Medeniyet Akademileri, öğrencileri aileleriyle sinema etkinliğinde buluşturdu. Baba-oğul ve anne-kız şeklinde iki oturumdan oluşan etkinlikte “Buğday Tanesi” filmi izlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde öğrenci ve mezunlara yönelik kurs ve sınav hazırlık programları, milli manevi eğitimler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri, çeşitli kültürel faaliyetlere de devam ediyor.

Gençlerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal gelişimlerine de katkı sağlamayı amaçlayan faaliyetler yürüten Lise Medeniyet Akademileri, sinema etkinliğinde öğrencileri aileleri ile buluşturdu. Baba-oğul ve anne-kız olmak üzere iki oturumdan oluşan etkinlikte “Buğday Tanesi” filmi izlendi. Etkinliğin amacı öğrencilerin aile bağlarının güçlenmesine katkı sağlamak ve aileleri ile vakit geçirmelerine katkı sağlamak iken; velilerin Lise Medeniyet Akademilerini yakından tanımaları sağlanmıştır.

Lise Medeniyet Akademilerinin gençlere her türlü imkanı sağladığını, kurs temelli etkinliklerin yanı sıra etkinlik ve atölyelerle kendilerini geliştirmeleri için çok verimli bir ortam oluşturduklarını belirten aileler, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti. .

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu