Haber

Kartalkaya son 42 yılın en kötü sezonunu yaşıyor

Kartalkaya, son 42 yılın en kötü dönemini yaşıyor.

BOLU – Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi, son 42 yılın en durgun dönemini yaşıyor. Kartalkaya’da kar olmadığı için turistler sadece suni kar üretilen pistlerde kayak yapabiliyor. Otel doluluk oranı %20’dir.

Bolu’nun en yüksek rakımlarında yer alan Kartalkaya, son 42 yılın en kötü dönemini yaşıyor. Bolu’da kar yağışsız geçen ocak ayı Kartalkaya’yı vurdu. Kar olmaması nedeniyle kayak pistlerinin çoğu kapalıyken, vatandaşlar sadece suni kar üretilen kayak pistlerinde kayak yapabiliyor. Bolu’da doluluk oranı yüzde 20 olan oteller bir an önce kar yağışını bekliyor. Kartalkaya’da bulunan tüm otel pistlerinin birleştirilmesinden dolayı tüm otellerin müşterileri suni kar ile yapılan kayak pistinde kayak yapma imkanına sahiptir.

“Son 42 yılın en kötü sezonu”

Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, “Kartalkaya’da kar çok az yağdı. Kartalkaya son 42 yılın bildiğim en kötü dönemini yaşıyor. 25 pist, 10-12 pist var. Açık olanlarda kayak keyfi yok.Otelin bir tarafında kayak alanı var, orada kar yapma makineleriyle yapıyoruz ve orada beklediğimiz ilgiyi göremiyoruz. Otellerde ortalama yüzde 20 doluluk var. Ayın 27’sinde yoğun bir kar yağışı bekliyoruz. O kar gelirse bizi kurtaran odur.”

bozdoganhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu