Haber

İngiltere semalarında kuzey ışıklarını gösterdi!

Bir EasyJet Airlines pilotu, yolcuların kuzey ışıklarını izleyebilmeleri için uçağa 360 derecelik bir dönüş yaptırdı.

BBC News’in aktardığı habere göre İzlanda – Manchester seferini yapan uçak İngiltere semalarına indiğinde gökyüzü kuzey ışıklarıyla kaplandı.

Yolcu Adam Groves, “muhteşem” kuzey ışıklarını görmenin, nişanlarını kutlamak için kız arkadaşıyla birlikte İzlanda’ya yaptığı dört günlük geziyi gölgede bıraktığını söyledi.

Kuzey ışıkları İngiltere semalarında çok sık görülmese de arka arkaya iki gecedir görülebiliyor.

Adam Groves, kendisinin ve nişanlısı Jasmine Mapp’in Reykjavik’ten kalkan uçağın sol tarafında oturduklarını, “iyi kalpli” pilot 360 derece yapmasaydı kuzey ışıklarını kaçıracaklarını açıkladı. havadaki çeşitlilik.

Adam Groves, “Orada kuzey ışıklarını görmeyi umuyorduk ama olmadı. Uçağımız havalandı, yarı yoldaydık ki pilot tüm ışıkları söndürdü ve ışıklar karşı tarafın penceresinden göründü. .

“Kör taraftaydık, ancak birkaç dakika sonra pilot herkesin görebileceği şekilde döndü ve 360 ​​derecelik bir ilaç fırlattı.”

Kuzey ışıklarını görmek, çiftin önemli yolculuğunun en heyecanlı anı oldu.

Groves, İzlanda’nın güney kıyısında manzaralı bir noktada kız arkadaşına evlenme teklif etti ve o da kabul etti.

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İÇİN…”

Pilotun ekstra turunun duyulmasının ardından havayolu şirketi EasyJet de açıklama yaptı.

Şirket sözcüsü, “Doğanın en mükemmel görüntülerinden biri olan kuzey ışıklarını yolcuların havada görebilmesi için kaptanın kontrollü hareket edebilmesinden büyük mutluluk duyduk. Mürettebatımız her zaman yolcularımızın memnuniyeti için son.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu