Haber

İBB tarafından restore edilen Yedikule Gazhanesi açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restore edilen Yedikule Gazhanesi törenle açıldı.

Açılışta konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, göreve geldiklerinden bu yana İstanbul’a yeni bir değer katmak ve İstanbulluların sorunlarına çözüm bulmak için çalıştıklarını söyledi.

İstanbul’daki tarihi eserleri korumayı misyon edindiklerini vurgulayan İmamoğlu, 1880 yılında kurulan Yedikule Gazhanesi’ni İstanbul’a kazandırmak için gayretle çalıştıklarını söyledi.

1993 yılında hizmet dışı bırakılan bu alanı milyonlarca turistin uğrak noktası haline getirmeyi hedeflediklerini belirten İmamoğlu, “Burası İstanbulluların sosyal hayatlarını zenginleştirecek, maddi kazançlarını artıracak, kültürlerini farklılaştıracak bir dönemi ortaya çıkaracaktır. yaşıyor ve onları bu şehirde hayallerini inşa etmeye teşvik ediyoruz.” dedi.

Şehrin kendilerine emanet olduğunu ve emanete sahip çıkmak için çalıştıklarını ifade eden İmamoğlu, “İstanbul’la ilgili şahsi arzular ve hayaller kurulsa da ben öyle oturtmuyorum. Benim şahsi hayallerim, İstanbul sevgim yok. İstanbul’u 16 milyon insanın sevgisiyle seviyorum.” dedi.

İmamoğlu, kesintili kazanımların ayrılık duygularıyla, kalıcı kazanımların ise gerçek sevgi ve tüm duygularla mümkün olduğunu söyledi.

Gerçek sevginin ve bütünleştirici duygunun toplumu bin yıllar boyunca dimdik ve ortada tutacağına değinen İmamoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Asıl olan bu milleti bir arada tutmak ve dünya insanlarına iyi ve güzel yönetişim örnekleri vermektir. Bu uğurda önümüze hangi engeller çıkarsa çıksınlar, hayır, hayır, kararlılıkla ilerleyeceğiz. Önümüze hangi davayı koyarlarsa koysunlar.Çünkü asıl dava milletin gönlündeki davadır.O davayı ben kazanırım.Diğer davaların benim için hiçbir anlamı ve değeri yoktur.”

Kurdele kesiminin açılışını yapan İmamoğlu, “Uzun Yürüyüş” adlı sergiyi gezdi.

Açılışın ardından Yeni Türkü konseri verildi.

haber-suluova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu