Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, öngörülebilirlik için kurallara dayalı bir politika oluşturmayı taahhüt etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Yerel ve uluslararası zorluklar arasında gezinirken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yeniden teyit ediyoruz” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı İngilizce açıklamada, 5 yıl aradan sonra Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ettiğini ve bu durumun kendisine ayrı bir onur kazandırdığını söyledi. Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye için şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirliğin yol gösterici ilkeler olacağının altını çizen Bakan Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

“Yerel ve uluslararası zorluklarla mücadele ederken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü yeniden teyit ediyoruz. Herhangi bir kestirme yol veya hızlı çözüm bulunmamakla birlikte deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir hale getirmektir. program tasarlamaktır.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu