Teknoloji

Google’dan devrim niteliğindeki özellik: İstek üzerine kaldırılabiliyor!

Google, kullanıcılara çevrimiçi istenmeyen kişisel resimler üzerinde daha fazla kontrol sağlamak ve müstehcen veya grafik fotoğrafların arama sonuçlarında kolayca görünmemesini sağlamak için yeni örtülü araçlar sunuyor.

KULLANICILAR İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLERİN KALDIRILMASI İÇİN TALEP YAPABİLİR

Google’ın tek tek müstehcen resimlerle ilgili politikalarında yapılan güncellemeler, kullanıcıların artık aramalarda görünmesini istemedikleri spam ve müstehcen resimleri kaldırabilecekleri anlamına geliyor.

Güncelleme, bir kişinin müstehcen içerik oluşturup bir web sitesine yüklemiş ve bu içeriğin artık aramada bulunmasını istememiş olsa bile, Google aramadan kaldırılmasını talep edebileceği anlamına gelir. Talep gönderme formları da kolaylaştırılmıştır. Politika, kullanıcıların zaten ve aktif olarak ticarileştirdiği manzaralar için geçerli değildir.

BU POLİTİKA KİŞİSEL BİLGİLER İÇEREN WEB SİTELERİ İÇERİR

The Guardian’a göre Google, başlangıçta yalnızca ABD’de İngilizce olarak sunulacak ve kullanıcıların iletişim bilgilerini görüntüleyen arama sonuçlarını bilmesine olanak tanıyan yeni bir gösterge panosu da kullanıma sunacak.

Kullanıcılar daha sonra bu sonuçların Google’dan kaldırılmasını hızlı bir şekilde talep edebilecektir. Araç, aramada bir kullanıcının bilgilerini içeren yeni sonuçlar göründüğünde de bir bildirim gönderir.

Güvenli Arama’daki yeni bulanıklaştırma ayarı, halihazırda Güvenli Arama filtrelemesine sahip olmayan kullanıcılar için Google aramada da varsayılan olarak uygulanacaktır. Varsayılan olarak, müstehcen sahneler, yetişkinlere yönelik veya sansürsüz şiddet içeriği, arama sonuçlarında göründüklerinde bulanıklaştırılır.Bu ayarı varsayılan olarak tutan ve kilitleyen bir genel ağda denetlenen bir kullanıcı değilseniz, ayar herhangi bir zamanda kapatılabilir.

Örneğin, “incinme”Başlık altında yapılacak bir görsel aramada müstehcen içerik bulanıklaştırılarak kullanıcılara grafik içeriğin gösterilmesi engellenir.

Google, bu eki ilk olarak Şubat ayında duyurdu ve Ağustos ayında küresel olarak kullanıma sunulacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu