Haber

Edirne Valiliği Lalapaşa’da incelemelerde bulundu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Lalapaşa ilçesinde incelemelerde bulundu.

Kırbıyık, programına Valilik ziyareti ile başladı.

Kaymakam Ömer Bulut’tan tamamlanan projeler ve yapımı devam eden yatırımlar hakkında bilgi alan Kırbıyık, köy muhtarlarıyla görüştü.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen Lalapaşa Camii’ni ziyaret eden Kırbıyık, Bölge Müdürü Ahmet Saraç’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tadilat çalışmalarının ardından hizmete açılan İlçe Halk Kütüphanesi’nde eğitimine devam eden Kırbıyık, burada öğrencilerle buluştu. Öğrencilere kitap hediye eden Kırbıyık, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.

Kırbıyık, yeniden düzenlenen kütüphanenin öğrencilere çok değerli faydalar sağlayacağını söyledi.

Kütüphanenin yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kırbıyık, “Çocuklarımız sosyal faaliyetlerde bulunabilecekleri ve kitap okurken güzel vakit geçirebilecekleri bir ortam kazandılar.

Lalapaşa Belediyesi’ni de ziyaret eden Kırbıyık, Belediye Başkanı İsmail Arslan ile bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kırbıyık’a yaptıkları ziyarette, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Suat Dönmez ve kurum yöneticilerine eşlik etti.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu