Haber

CHP’li Lütfü Savaş canlı yayında bir sürü saçmalık söyledi! Kentsel dönüşüme karşı miting yalanlandı

2019 yerel seçimlerinde adaylık sürecinde CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde kent karşıtı miting düzenledi. Vatandaşları kentsel dönüşüme karşı bilinçlendirmek ve teşvik etmek yerine siyasi çıkarları adına dönüşüm projelerine karşı çıkan CHP’li Lütfü Savaş, miting düzenlediği anları sosyal medya hesabından paylaştı.

EMEK MAHALLESİ YIKILDI

Lütfü Savaş’ın miting düzenlediği Emek Mahallesi, 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yıkıldı ve çok sayıda kişi enkaz altında kaldı.

CANLI YAYIN REDDİ

HaberTürk’ün konuğu olan Savaş’a, 4 yıl önce Emek Mahallesi’nde düzenlediği kentsel dönüşüm karşıtı miting hatırlatıldı. CHP’li Savaş ise kentsel dönüşüme karşı olmadığını savundu. “Daha önce hiç böyle bir miting düzenlememiştim.”söz konusu.

PAYLAŞILAN KONUTUN MÜTEAHHİT MÜDÜRLÜĞÜNE ÖVGÜ

CHP’li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremde yıkılan Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’a övgüde bulundu. Lütfi Savaşı, “Eski mimarlar odası başkanımızın yaptırdığı bir bina. Bu arkadaşımız gerçekten idealist. Şartlara uygun, deprem yönetmeliğine göre yapmış herhalde”kelimeleri kullanmıştı.

besni-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu