Haber

2023’te e-Okul not girişi ne zaman kapanıyor? E-okul ne zaman ve hangi tarihte kapanacak?

2023’te e-Okul not girişi ne zaman kapanıyor? Dönem sonlarının yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler tarafından merak konusu olan soru, E-okul ne zaman ve hangi tarihte arama motorlarına kapatılacak? Sorusuyla birlikte sorgulanıyor. Peki, 2023’te E-Okul not girişi ne zaman kapanıyor? E-okul ne zaman ve hangi tarihte kapanacak?

E-OKUL SINIF GİRİŞİ 2023 NE ZAMAN KAPANIR?

Karne dağıtımı ve sonrasında devam eden süreçte e-okul sistemi açık kalmaktadır. Ancak final not giriş işlemleri genellikle karne gününden birkaç gün önce sona erer. Not girişlerinin sona ermesi ile birlikte e-okul VBS sistemine de aynı şekilde giriş yapılabilmektedir.

KARNETTE ZAYIFLIK OLDUĞUNDA DEĞERLENDİRME BELGESİ ALABİLİR MİYİM?

Öğrenim gören öğrencinin herhangi bir dersinde başarı notunun altına düşen bir ders olması halinde öğrenciye Takdir veya Teşekkür Belgesi verilmeye hak kazanılamaz. Buna göre, bir dersten başarısız olan öğrencinin Takdir veya Teşekkür Belgesi alması mümkün değildir.

2023 DEĞERLENDİRME BELGESİ KAÇ PUAN ALINIR?

Mazeretsiz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen ve tüm derslerden başarılı olan bir öğrencinin, derslerdeki başarısına ek olarak, Takdir Belgesi alabilmesi için not ortalamasının 85.00 veya daha yüksek olması gerekir. Not ortalaması 70.00-84.99 arasında ise öğrenci Takdir Belgesi almaya hak kazanır.

kartepe-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu